Ako vám môžeme pomôcť?

Dioptrické okuliare

dioptricke_okuliare

Pánske/dámske/detské dioptrické okuliare

U nás si môžete vybrať tie najkvalitnejšie dioptrické okuliare.

Aké typy skiel u nás nájdete?

Jednoohniskové sklá

Jednoohniskové okuliarové šošovky sú klasické sklá vhodné na korekciu krátkozrakosti alebo ďalekozrakosti.
Jednoohniskové sklá už podľa názvu majú jedno ohnisko. To v praxi znamená, že sa môžu používať na jednu vzdialenosť, buď na diaľku, alebo na blízko. Jednoohniskové dioptrické sklá patria tiež do skupiny jednoduchých skiel.

Bifokálne šošovky

Plastová šošovka s rovnou prechodovou hranou segmentu. Bifokálne sklá alebo dvojohniskové sklá majú okrem základnej jednoohniskovej šošovky ešte ďalšiu pridanú šošovku. Pritom sa jednoohnisková šošovka používa na pozeranie do diaľky a pridaný diel zase na pohľad do blízka. Tento dielik môže byť do základnej šošovky buď vybrúsený, alebo zatavený.
Výhodou je, že nemusíte nosiť jedny okuliare na korekciu krátkozrakosti a druhé zase na korekciu ďalekozrakosti, na strane druhej bifokálne okuliare majú aj nevýhodu. Pri prechode pohľadov z diaľky do blízka alebo naopak je badateľný skok obrazu. Aj kvôli tomu sú v poslednej dobe bifokálne sklá čoraz viac nahrádzané multifokálnymi.

SYNC

Je pokrokovejšia generácia šošoviek s akomodačnou podporou, špeciálne navrhnutá na uvoľnenie zraku pri intenzívnej práci na blízke vzdialenosti. Sú vhodné pre používateľov jednoohniskových šošoviek, ktorí trávia dve alebo viac hodín denne prácou s digitálnymi zariadeniami, pozeraním na veľmi krátke vzdialenosti alebo trpia symptómami digitálnej únavy očí.

Multifokálne sklá

Vyriešia nepohodu spojenú so striedaním 2 okuliarov na diaľku a do blízka. Sprostredkujú ostré videnie na všetky vzdialenosti, zabezpečia vysoký vizuálny komfort pri pobyte vonku aj vo vnútri. Pokiaľ sa pohybujete hlavne vonku alebo v priestoroch veľkých hál, šoférujete a len príležitostne sa venujete čítaniu, administratíve a práci na počítači, potom sú „univerzálne“ celodenné multifokály pre vás ako stvorené. Takéto okuliarové šošovky umožňujú vidieť na rôzne vzdialenosti bez toho, aby ste museli meniť okuliare. Pohľad sa pomaly presúva od videnia do diaľky, cez videnie na strednú vzdialenosť až po videnie na blízko bez akejkoľvek námahy. Multifokálne okuliare si môžete ráno nasadiť a dole dať až večer.

Interiérové šošovky (kancelárske)

Moderné riešenie pre každého, kto prestáva dobre vidieť na blízku a strednú vzdialenosť, teda od 35 cm do 6m a práve toto rozpätie v priebehu dňa potrebuje najčastejšie. Vynikajúce ostré videnie v každom smere od 35 cm do diaľky, široké zorné pole neporovnateľné s bežnými multifokálmi, pohľad bez skokov a plávania obrazu a to aj pri rýchlych pohyboch hlavy, výrobu presne na mieru vašich očí a vybraného rámu, okamžitú adaptáciu, redukciu únavy a stresu zo zaostrovania, prirodzenejšie držanie tela, odstránenie bolesti krčnej chrbtice. Na výber máte až zo 4 typov – Computer, Work, Business, Infinity .

HILUX PNX

Ultrapevná plastová šošovka značky HOYA vyrobená z materiálu Trivex, veľká odolnosť voči nárazu, vysoká pevnosť v ťahu, ideálna na drážkovanie a vŕtanie, vhodná pre deti a športovcov.