Ako vám môžeme pomôcť?

Slnečné okuliare

Tak ako dioptrické okuliare aj slnečné okuliare majú svoju históriu, v ich prípade nie až tak dávnu.

Slnečné okuliare sú v dnešnej dobe nevyhnutnou súčasťou nášho života. Chránia náš zrak pred škodlivými vplyvmi ultrafialového žiarenia.

Vyberáme a zabezpečujeme pre Vás len tie najkvalitnejšie slnečné okuliare s UV filtrom. Nájdete u nás veľa zaujímavých tvarov, farebných variácií a kategórií skiel presne podľa vašich predstáv.

Detské slnečné a športové okuliare

Okrem kvalitných detských slnečných okuliarov s UV filtrom u nás nájdete aj detské športové a plavecké okuliare.

Ponúkame aj plavecké dioptrické okuliare, ktoré sú vítanou pomôckou pre všetky deti, ktoré sa chcú lepšie orientovať v bazéne a jeho okolí. Okuliare sú vyrobené s dvojitou silikónovou membránou, ktorá ľahšie priľne na tvár.

Sklíčka sú vyrobené s antireflexnou a protizahmlievacou vrstvou s UV filtrom.

Súčasťou balenie je aj vodotesné puzdro a nastaviteľná gumička okolo hlavy.

Okuliare plávajú na hladine a sú odolné voči chlóru a soli.

Dioptrické slnečné okuliare

Pokiaľ ste zvyknutí nosiť dioptrické okuliare, určite uvítate mať variant aj so slnečnými dioptrickými sklami. Môžete si vybrať farbu sklá podľa vašich požiadaviek, od štandardných farieb ako je hnedá, šedá a G15(zelená) si môžete zvoliť aj zrkadlovú verziu.

Ďalšou verziou, ktorú si môžete vybrať je polarizačné sklo. Polarizačné šošovky účinne blokujú nežiadúce odrazy a eliminujú nepríjemné slnečné odlesky. Zvyšujú tiež kontrast a celkovo výrazne zlepšujú zrakový komfort používateľa v exteriéri a to aj v extrémne jasných a slnečných dňoch. K dispozícii sú v širokej škále produktov, povrchových úprav a dioptrických rozsahov. Sú jednoznačne najlepším riešením pre milovníkov outdoorových aktivít.

Polarizačné sklá pomáhajú pri filtrovanie horizontálne polarizovaného svetla, ktoré sa šíri všetkými smermi. Keď sa však odrazí od lesklých povrchov ako sú mokré vozovky, autá, okná, sneh alebo voda, jeho rovina odrazu sa polarizuje. To zapríčiňuje zvýšenú intenzitu svetla v horizontálnej rovine, ktoré spôsobuje nepríjemné oslnenie a znižuje viditeľnosť. Polarizačné šošovky dokážu odfiltrovať horizontálne polarizované svetlo a eliminovať tak nepríjemné odrazy a odlesky.