Ako vám môžeme pomôcť?

Dioptrické rámy

Dioptrické rámy

Prvé zmienky o okuliaroch sa datovali do obdobia Starovekého Ríma. Ale až v 13. storočí v Taliansku sa uznali prvé korekčné okuliare, ktoré sa dali nosiť na čítanie a boli vyrobené z pevného skla, vložené do rámov z rohoviny, dreva či kože.

Odvtedy sa doba zmenila  a okuliare majú rôzne tvary, farebné prevedenia či materiály a neslúžia len ako zdravotnícka pomôcka ale aj ako módny doplnok.

Detské dioptrické rámy

Už z nášho motta „Očná optika aj pre vaše deti“ je zrejmé, že u nás sa snažíme o veľmi individuálny prístup k tým najmenším zákazníkom, ktorými sú deti.

Nájdete u nás rámy, ktoré sú vhodné od bábätiek až po tínedžerov.  V optike máme rámy, ktoré sú veľmi odolné aj pre neposednejšie ratolesti, ktoré vydržia námahu a sú vhodné aj pri športových aktivitách.

Povrchová úprava dioptrických skiel

Ponúkame široký výber kvalitných okuliarových šošoviek značky HOYA, ktoré vám vieme ponúknuť v rôznych variáciách.

Klasické dioptrické sklá sme v rámoch okuliarov nahradili modernými plastovými „sklami“. Ide o super tvrdené plastové dioptrické okuliarové šošovky s perfektnými optickými vlastnosťami. Oproti klasickým dioptrickým sklám vám prinesú rovnaký optický zážitok, ale aj mnoho výhod.

Typy skiel

  • HVA – HC +AR+ Hydro so zeleným odtieňom
  • SHV – multiúprava s odolnosťou voči poškriabaniu až 3x vyššou oproti bežnej AR úprave (bayerovo číslo 10), posilnené hydrofóbne a olejofóbne účinky
  • HVLL – najtvrdšia úrava na trhu (Bayerovo číslo15), s posilnenými hydrofóbnymi, olejofóbnymi a antistatickými účinkami, až 7x vyššia odolnosť voči poškriabaniu ako bežná antireflexná úprava
  • HVLL BLUECONTROL (HVLL) – je najmodernejšia anireflexná úprava stvorená pre potreby dnešnej digitálnej doby. Je optimálnym riešením pre všetky skupiny ľudí intenzívne využívajúcich elektronické zariadenia: deti, tínedžeri, študenti, fanúšikovia počítačových hier, pracujúci v kanceláriách, moderní dôchodcovia. Pokiaľ netrávite pred obrazovkami elektronických zariadení veľa času, určite oceníte užívateľské východy najodolnejšej antireflexnej úravy HI- VISION LongLife (HVLL). Až 83% užívateľov pozná príznaky zrakovej nepohody a zvýšenej únavy po hodinách strávených pred počítačom, tabletom alebo mobilom: červené, podráždené a suché oči, rozmazané videnie, celková únava, bolesti hlavy, krku a ramien či chrbtice.
  • ENROUTE / ENROUTE PRO – bola vyvinutá pre splnenie zrakových požiadaviek dnešných vodičov. Je vybavená špeciálne vyvinutým filtrom proti oslneniu, ktorý pohlcuje modré svetelné spektrum. Znižuje rozptyl svetla a rušivé oslnenie z prístrojovej dosky, pouličného osvetlenia, LED, aj xenónových reflektorov. Zvyšuje tiež kontrast a vnímanie jasu aj v zhoršených svetelných podmienkach a pri zlom počasí. Výhody pre používateľov: výrazne zníženie odrazov z premávky, redukcia oslnenia od proti idúcich vozidiel, zlepšené vnímanie kontrastu pri hmle a daždi, čisté videnie do diaľky, na prístrojovú dosku a do spätných zrkadiel, plynulé a rýchle zaostrovanie, filter zvyšujúci kontrast – výrazne zlepšuje vnímanie kontrastu a farieb a ponúka vyššiu úroveň ochrany proti oslneniu.
  • šošovky XTRActive (pre vodičov) – fotochromatická polarizačná šošovka pre vodičov, ktorá tmavne nielen vplyvom UV žiarenia ale aj viditeľného svetla, zafarbuje sa aj v interiéri auta
  • fotochromatické sklá SENSITY – šošovky HOYA Sensity posúvajú technológiu samozafarbovania na najvyššiu úroveň. Posledná inovácia fotochromatických šošoviek prináša výnimočnú optickú kvalitu a neprekonateľný užívateľský komfort. Technológia stability svetla zaručuje vyrovnaný výkon v rôznych svetelných a teplotných podmienkach. Šošovky sa zafarbujú a odfarbujú konzistentne vo všetkých klimatických podmienkach, regiónoch, nadmorských výškach, teplotách a ročných obdobiach za každých okolností.