Ako vám môžeme pomôcť?

Antireflexná úprava s filtrom HVLL BLUE CONTROL

pre Váš lepší komfort v digitálnom svete

 

Unavené oči?

Každému z nás sa stáva, že po celom dni máme pocit unavených, suchých či začervenaných očí. Tento stav môže byť dôsledkom nadmerného používania digitálnych zariadení, notebookov, tabletov, smartfónov alebo z umelého osvetlenia v kancelárii. 

Neustály kontakt s obrazovkou, ktorá vyžaruje modré svetlo, má tendenciu unavovať a dráždiť naše oči. Toto sa nazýva digitálne napätie očí.

V takomto prípade je vhodná prevencia. Okrem cvikov, ktoré je vhodné robiť počas dňa pri práci s PC je vítanou pomôckou antireflexná úprava okuliarov, ktorá sa nazýva BLUE CONTROL u nás známa aj pod názvom – povrchová úprava s modrým filtrom.

HVLL BlueControl

HVLL BlueControl je najmodernejšia antireflexná úprava firmy HOYA. Dá sa kombinovať so všetkými typmi okuliarových šošoviek (jednoohniskové, pracovné, multifokálne), a preto je použiteľná pre každého. Jej špeciálne zloženie pomáha odfiltrovať modré svetlo, čím uľaví vašim očiam, umožní prirodzené vnímanie farieb bez skreslenia, redukuje nežiadúce odlesky, zvyšuje kontrast.

HVLL BlueControl je povrchová úprava a nie zafarbenie šošoviek, takže vaše okuliare budú vkusné a ochránia vaše oči pred trvalým poškodením spôsobeným fenoménom dnešnej doby. HVLL BlueControl celkovo zníži únavu vašu i vašich očí, pomôže odstrániť bolesti hlavy.

Základom HVLL BlueControl je vysokokvalitná antireflexná úprava Hi-Vision LongLife. Má vynikajúce optické aj praktické vlastnosti – chráni okuliarové šošovky pred poškriabaním až 7 krát viac ako štandardný antireflex, odpudzuje vodu, mastnotu a nečistoty, je antistatická a výrazne uľahčuje čistenie.

Typy a triky ako predísť únave očí pri práci s elektronickými zariadeniami

  • aspoň raz za hodinu si dajte 5 minút prestávku a pozerajte sa na vzdialené predmety von z okna, čím uvoľníte očné svaly,
  • pri pocite pálenia, zatvorte oči a pretrite si ich v blízkosti mihalníc, čím aktivujete mierne slzenie a tým zvlhčíte oko,
  • ak pracujete za počítačom vyhnite sa pozícii oproti oknu, oko je viac namáhané,
  • jas obrazovky vyrovnajte so svetelnými podmienkami v miestnosti,
  • doprajte si dostatočný spánok 7-8 hodín denne.

Pridaj komentár